online site builder

VI Zimowe Igrzyska

Szkół Cechowych i Izbowych w sportach zimowych
Zakopane 2019

 W dniach 24-27 lutego 2019 roku odbyły się w Zakopanem na obiektach COS oraz stacji narciarskich w Suchem i Witowie VI Igrzyska Szkół Cechowych i Izbowych. Udział brało 12 ekip, tj. ponad 150 uczestników w tym nasza szkoła, którą reprezentowało  7 zawodników: 

1. Gancarczyk Tomasz I a

2. Giemzik Jan II b

3. Kędroń Marcin II a

4. Kołodziej Dawid II b

5. Puchała Wojciech III a

6. Smoleń Patryk II a

7. Świątko Adrian III b

  Opiekunem był mgr Kamil Zaręba.

W pierwszym dniu Igrzysk czekała nas rywalizacja na łyżwach w dwuboju oraz biegi narciarskie. W konkurencji łyżwiarskiej nasi zawodnicy spisali się doskonale Wojciech Puchała tylko nieznacznie przegrał miejsce o najniższy stopień podium a Marcin Kędroń był siódmy.

W rywalizacji biegowej nasi reprezentanci byli również bardzo dobrze dysponowani Tomasz Gancarczyk otarł się o podium zajmując 4 miejsce a Jan Giemzik szóste . 

W drugim dniu zawodów rywalizacja przeniosła się na stok narciarski w Suchem gdzie uczniowie konkurowali w slalomie gigancie i snowboardzie. Doskonały występ zanotował Wojciech Puchała, który ku zaskoczeniu wszystkich zajął III miejsce, tuż za dwoma zawodnikami z Nowego Targu, a spychając zawodnika gospodarzy na 4 miejsce. 

W trzecim dniu rywalizacji przenieśliśmy się na stok w Witowie. W slalomie gigancie Wojciech Puchała wywalczył 4 miejsce a Jan Giemzik piąte. 

Po rozegraniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie Igrzysk. W konkurencji na najwszechstronniejszego zawodnika podium należało do naszej szkoły. Drugie miejsce zajął Jan Giemzik ustępując zawodnikowi gospodarzy tylko o 4 punkty, natomiast 3 miejsce zdobył Wojciech Puchała.

W rywalizacji szkół na 12 ekip zajęliśmy IV miejsce tuż za podium.  Uczniom, którzy reprezentowali nas w Igrzyskach należą się duże brawa za wysiłek i bardzo dobry poziom sportowy o czym świadczą wyniki. 

Do zobaczenia za rok w Zakopanem.


Starsze

Powiatowy turniej w halowej piłce nożnej

W dniu 19.12.2018 Uczniowie naszej szkoły brali udział w halowym turnieju piłki nożnej w ramach powiatowej licealiady młodzieży. Zawody odbyły się na hali sportowej przy ZS nr 1 Limanowa. Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów: ZSTiO Limanowa, ZSTI Mszana Dolna, ZS Tymbark, ZSOiZ Limanowa, BS I st. Cech Limanowa, ZS1 Limanowa, I LO Limanowa. Nasza szkoła trafiła do 4 drużynowej grupy ze szkół:

- ZS Tymbark

- ZSOiZ Limanowa

- ZSTiO Limanowa

Opiekunem zespołu był mgr Kamil Zaręba

Drużyna grała w składzie: Żurek Albert, Smoleń Patryk, Czepiel Patryk, Pietryga Kazimierz, Puto Piotr, Kędroń Marcin, Włodarczyk Filip, Strug Dominik, Kołodziej Dawid. 

Sekretariat i Administracja Szkoły 

ul. Jana Pawła II 5
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Polska  

Kontakt

Email: biuro@cechlimanowa.pl
Telefon: tel.: 018 337 12 46
Faks: fax.: 018 337 12 46