W dniu 12 grudnia odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego w halowej piłce nożnej – w ramach Licealiady Młodzieży chłopców (ur. 1998 i młodszych). Zawody odbyły się  w hali sportowej przy ZS nr 1 w Limanowej. Nasi uczniowie dzielnie walczyli reprezentując naszą szkołę .

 

Reprezentacja BS I st. CECH  Limanowa zmierzyła się w 5 zespołowej grupie z reprezentacjami szkół:

 • ZSP   MSZANA DOLNA
 • ZS  TYMBARK
 • I LO LIMANOWA
 • ZS SZCZYRZYC

Nasza drużyna wywalczyła w sumie 4 punkty remisując z ZSP   MSZANA DOLNA  i wygrywając po emocjonującym meczu z ZS SZCZYRZYC, zajmując ostatecznie ex aequo z ZSP   MSZANA DOLNA 7 miejsce.

 

Skład reprezentacji BS I st. CECH  Limanowa: Łazarz Ryszard, Piaskowy Miłosz, Włodarczyk Filip, Pach Tomasz, Smoleń Patryk, Kędroń Marcin, Strug Dominik, Czop Eryk, opiekun : mgr Kamil Zaręba

 

 

Tradycyjnie jak co roku w dniu 11 listopada 2017 r., podczas którego Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości Limanową odwiedził sam marszałek Józef Piłsudski.

 

Uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 10.30 na limanowskim rynku, gdzie licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele lokalnych władz. W uroczystościach wzięły udział również poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz delegacje z wiązankami kwiatów. Po inscenizacji, przemówieniach i apelu poległych, zgromadzeni udali się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów. Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zakończyła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej.

 

W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe Cechu i Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej wraz z delegacjami z kwiatami.

 

 

Dnia 16 października 2017 r. w świetlicy Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP im. Św. Józefa w Limanowej oraz mistrzów szkolących młodocianych pracowników z Zarządem Cechu z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta nauczycieli i pracowników oświaty.

W czasie spotkania nauczycielom, rzemieślnikom szkolącym uczniów i pracownikom szkoły życzenia i podziękowania z okazji ich święta złożyli : Pan Józef Curzydło – Starszy Cechu, Pan Janusz Wojs – Dyrektor Cechu i Pan Jerzy Stochel – Dyrektor Szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone odznaczenia:

 

 • Złoty Medal imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, Panu Jerzemu Stochlowi – Dyrektorowi Szkoły
 • Platynową Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle, Panom:
  Mieczysławowi Biedroniowi,
  Marianowi Matrasowi,
  Krzysztofowi Wyrwie
 • Złotą Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle, Panom :
  Józefowi Golonce,
  Krzysztofowi Marszałkowi,
  Pawłowi Michurze,
  Wilhelmowi Mrożkowi,
  Leszkowi Popiołkowi,
  Zbigniewowi Szubrytowi
 • Srebrną Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle Paniom i Panom : Józefie Leżańskiej,Małgorzacie Matule,
  Grażynie Mrożek,
  Jolancie Nawieśniak,
  Jerzemu Bolisędze,
  Stanisławowi Cichańskiemu,
  Wojciechowi Łojasowi,
  Stanisławowi Oleksemu,
  Antoniemu Porębskiemu,
  Antoniemu Skirlińskiemu,
  Zbigniewowi Śmietanie,
  Mieczysławowi Śmierciakowi,
  Grzegorzowi Zającowi,
  Stanisławowi Zawadzie

 

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu oraz dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu rozpoczynają rok szkolny w dniu 4 września 2017 r.

 • klasy I – o godzinie 9.00
 • klasy II i III – o godzinie 7.30

w salach lekcyjnych przy ul. M. Konopnickiej 4 (wejście od ul. Zielonej).

Więcej artykułów…