Zawody odbyły się 28.05.2018 r na boiskach przy ZS w Laskowej. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Oświatowych - MOS PL Limanowa, PSZS Limanowa .

Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn  chłopców. Na odprawie z opiekunami wśród chłopców ustalono system gry  "brazylijski".

W debiucie w piłce plażowej naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów : Ryszard Łazarz i Tomasz Pach. W pierwszym meczu przegrali oni po tie- breaku z uczniami  ZSTI MSZANA DOLNA, w drugim meczu wygrali po emocjonującej  grze 2:1 z ZST i O LIMANOWA. W ćwierćfinałowym pojedynku po walce ulegliśmy reprezentantom ZSO i Z LIMANOWA, przyszły triumfatorom zawodów.

Debiut można zaliczyć do udanych.

 

Opiekunem był mgr Kamil Zaręba

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU CHŁOPCÓW:

 • I miejsce ZSO i Z LIMANOWA
 • II  miejsce ZS 1 LIMANOWA
 • III miejsce ZSTI MSZANA DOLNA
 • IV miejsce I LO LIMANOWA
 • V – VI miejsce ZS TYMBARK ,BS I S CECHU LIMANOWA
 • VII miejsce ZST i O LIMANOWA

 

W turnieju w Pilźnie nasi uczniowie po dobrej grze, ale pechowych porażkach z gospodarzami turnieju i szkołą z Nowego Sącza szybko pożegnali się z walką o strefę medalową.

Pozostało nam tylko myśleć już o przyszłorocznym turnieju i lepszym wyniku.

 

Uczestnicy turnieju:

 1. Kurzeja Konrad
 2. Łazarz Ryszard
 3. Pach Tomasz
 4. Włodarczyk Filip
 5. Kędroń Marcin
 6. Smoleń Patryk
 7. Strug Dominik
 8. Czepiel Patryk

 

Opiekunem był:  mgr Kamil Zaręba

 

 

W dniach 25-28 lutego 2018 roku odbyły się w Zakopanem V Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych. Uczestniczyło w nich 12 ekip, ponad 150-ciu zawodników. Rywalizowano w łyżwiarstwie szybkim, biegach narciarskich, slalomie gigancie, i snowboardzie. Zmagania odbyły się na obiektach COS w Zakopanem, Stacjach Narciarskich w Suchem i Witowie.


W Igrzyskach tych Branżową Szkołę I Stopnia im. Św. Józefa w Limanowej godnie reprezentowała 7 naszych uczniów:

 1. Śliwa Jakub                           IIIa
 2. Łazarz Ryszard                    IIIb
 3. Puchała Wojciech                IIa
 4. Giemzik Jan                            Ib
 5. Piwowarczyk Łukasz           Ib
 6. Kędroń Marcin                      Ia
 7. Smoleń Patryk                       Ia

Opiekunem był mgr Kamil Zaręba

I dzień Igrzysk zaczął się mocnym akcentem ze strony naszych uczniów w dwuboju(100m, 400m) na torze lodowym COS Zakopane, Wojciech Puchała i Jakub Śliwa zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Po uroczystym otwarciu Igrzysk zaczęliśmy rywalizacje w biegach narciarskich pod Wielką Krokwią gdzie najlepiej z naszych uczniów wypadł Jan Giemzik zajmując piąte miejsce.


II dzień rywalizacji przeniósł się na narciarski stok w Suchem gdzie młodzież cechowa zmagała się  w slalomie gigancie i snowboardzie. Konkurencja w snowboardzie okazała się dominacją jednego zawodnika, gdzie Jakub Śliwa praktycznie zdeklasował swoich rywali wygrywając z przewagą ponad 6 sekund nad drugim zawodnikiem. Z dobrej strony pokazał się także Łukasz Piwowarczyk zajmując piąte miejsce w slalomie gigancie.

III dzień zawodów przeniósł się na stok narciarski w Witowie. Rywalizacja w snowboardzie było to znów show jednego zawodnika Jakub Śliwa w tym dniu stanął znów na najwyższym stopniu podium a Łukasz Piwowarczyk w slalomie gigancie uplasował się na czwartym miejscu tuż za podium.


Ale to nie było koniec emocji, po podsumowaniu punktów na najwszechstronniejszego zawodnika Igrzysk Jakub Śliwa zajął drugie miejsce z 233 punktami na koncie ustępując tylko reprezentantce Zakopanego. W ostatniej klasyfikacji , klasyfikacji szkół najlepsza okazała się drużyna z Zakopanego która zgromadziła największą liczbę punktów po trzech dniach zmagań, nasza 7 osobowa ekipa zajęła wysokie II miejsce.


Pożegnaliśmy V Zimowe Igrzyska w Zakopanem w miłej atmosferze, która towarzyszyła nam na każdym kroku tej imprezy.

Żegnaj Zakopane! Do zobaczenia za rok.

 

W dniu 12 grudnia odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego w halowej piłce nożnej – w ramach Licealiady Młodzieży chłopców (ur. 1998 i młodszych). Zawody odbyły się  w hali sportowej przy ZS nr 1 w Limanowej. Nasi uczniowie dzielnie walczyli reprezentując naszą szkołę .

 

Reprezentacja BS I st. CECH  Limanowa zmierzyła się w 5 zespołowej grupie z reprezentacjami szkół:

 • ZSP   MSZANA DOLNA
 • ZS  TYMBARK
 • I LO LIMANOWA
 • ZS SZCZYRZYC

Nasza drużyna wywalczyła w sumie 4 punkty remisując z ZSP   MSZANA DOLNA  i wygrywając po emocjonującym meczu z ZS SZCZYRZYC, zajmując ostatecznie ex aequo z ZSP   MSZANA DOLNA 7 miejsce.

 

Skład reprezentacji BS I st. CECH  Limanowa: Łazarz Ryszard, Piaskowy Miłosz, Włodarczyk Filip, Pach Tomasz, Smoleń Patryk, Kędroń Marcin, Strug Dominik, Czop Eryk, opiekun : mgr Kamil Zaręba

 

Więcej artykułów…