I miejsce ZSZ CR i P im. Św. Józefa  w Limanowej

 

Dnia 07.06.2017 r. odbył się IX Rajd Młodzieżowy o Puchar Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. W rajdzie udział wzięła drużyna ZSZ CR i P im. Św. Józefa w Limanowej pod opieką nauczycieli Pana Janusza Matras i Pana Kamila Zaręby, która zajęła I miejsce we współzawodnictwie.

 

W tegorocznym Rajdzie udział wzięły następujące szkoły:

 • ZSZ im. św. Józefa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu,
 • ZSZ Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. J. Kilińskiego w Gorlicach,
 • ZSZ Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. św. Józefa w Limanowej,
 • ZSZ Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem,
 • ZSZ Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu,
 • Rzemieślnicza ZSZ Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie oraz
 • Rzemieślnicza ZSZ im. Bł. K. Kózkówny w Pilźnie.

 

Jak co roku każda drużyna oprócz pokonania wyznaczonej trasy, wzięła udział w konkursie krajoznawczym, w którym należało wykazać się znajomością Beskidu Sądeckiego.

Odbyły się również zawodowy sportowe tj. skakanie w workach, przeciąganie liny, kręcenie kołem hula hop oraz latające gąbki.

Rajd zakończył się biesiadą przy ognisku, degustacją pieczonych kiełbasek oraz góralskiego bigosu.

 

 

W dniu 16.05.2017 r.  odbyły się zawody Powiatowej Licealiady młodzieży w „6” piłkarskich chłopców  na boiskach „Orlik” przy ZSTiO w Limanowej oraz na boisku „Orlik” przy ZS nr 4 w Limanowej.

 

Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów:

 • I LO Limanowa
 • ZS nr 1 Limanowa
 • ZSTiO Limanowa
 • ZSOiZ Limanowa
 • Cech Limanowa
 • ZS Tymbark
 • ZSP Mszana Dolna
 • ZSTI Mszana Dolna

 

W wyniku losowania reprezentacja naszej szkoły trafiła do gr B, gdzie zmierzyła się z reprezentacją: ZSTiO Limanowa, I LO Limanowa, ZSOiZ Limanowa

 

GR B

Miejsce                       Nazwa                        Pkt                    Bramki

 

1                                ZSOiZ Limanowa         7                           9:5

 

2.                               ZSTiO Limanowa        6                           12:7

 

3.                               I LO Limanowa            3                           5:10

 

4.                               Cech Limanowa            1                           5:9

 

 

Skład drużyny ZSZ CR i P w Limanowej: Kędroń Andrzej, Pach Tomasz, Łazarz Ryszard, Król Bartosz, Włodarczyk Filip, Kulig Bartłomiej, Wiktor Dawid, Puchała Wojciech, Rosiek Dominik.

Opiekun: Kamil Zaręba

 

We wtorek 21 marca 2017 r. Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne, w których udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z Limanowej, Tymbarku i Szczyrzyca oraz uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych powiatu limanowskiego.

 

Targi edukacyjne są okazją dla uczniów gimnazjów do zapoznania się z wachlarzem kierunków i zawodów proponowanych przez szkoły ponadgimnazjalne. Wybór szkoły i kierunku dalszego kształcenia nie jest łatwy i wymaga potrzeby zebrania odpowiednich informacji. Dobrym miejscem do zdobycia poszukiwanych informacji są Powiatowe Targi Edukacyjne. Nasza Szkoła wzięła udział ww. targach, gdzie uczniowie klas pierwszych promowali naszą Szkołę wśród gimnazjalistów powiatu limanowskiego.

 

 

Tradycyjnie 18 marca 2017 r. rzemieślnicy i przedsiębiorcy zrzeszeni w limanowskim Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości uroczyście obchodzili święto patrona – Św. Józefa. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa w Limanowej, którą reprezentował poczet sztandarowy Szkoły, dyrektor Szkoły oraz młodzież służby liturgicznej.

 

Więcej artykułów…