W dniach 25-28 lutego 2018 roku odbyły się w Zakopanem V Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych. Uczestniczyło w nich 12 ekip, ponad 150-ciu zawodników. Rywalizowano w łyżwiarstwie szybkim, biegach narciarskich, slalomie gigancie, i snowboardzie. Zmagania odbyły się na obiektach COS w Zakopanem, Stacjach Narciarskich w Suchem i Witowie.


W Igrzyskach tych Branżową Szkołę I Stopnia im. Św. Józefa w Limanowej godnie reprezentowała 7 naszych uczniów:

 1. Śliwa Jakub                           IIIa
 2. Łazarz Ryszard                    IIIb
 3. Puchała Wojciech                IIa
 4. Giemzik Jan                            Ib
 5. Piwowarczyk Łukasz           Ib
 6. Kędroń Marcin                      Ia
 7. Smoleń Patryk                       Ia

Opiekunem był mgr Kamil Zaręba

I dzień Igrzysk zaczął się mocnym akcentem ze strony naszych uczniów w dwuboju(100m, 400m) na torze lodowym COS Zakopane, Wojciech Puchała i Jakub Śliwa zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Po uroczystym otwarciu Igrzysk zaczęliśmy rywalizacje w biegach narciarskich pod Wielką Krokwią gdzie najlepiej z naszych uczniów wypadł Jan Giemzik zajmując piąte miejsce.


II dzień rywalizacji przeniósł się na narciarski stok w Suchem gdzie młodzież cechowa zmagała się  w slalomie gigancie i snowboardzie. Konkurencja w snowboardzie okazała się dominacją jednego zawodnika, gdzie Jakub Śliwa praktycznie zdeklasował swoich rywali wygrywając z przewagą ponad 6 sekund nad drugim zawodnikiem. Z dobrej strony pokazał się także Łukasz Piwowarczyk zajmując piąte miejsce w slalomie gigancie.

III dzień zawodów przeniósł się na stok narciarski w Witowie. Rywalizacja w snowboardzie było to znów show jednego zawodnika Jakub Śliwa w tym dniu stanął znów na najwyższym stopniu podium a Łukasz Piwowarczyk w slalomie gigancie uplasował się na czwartym miejscu tuż za podium.


Ale to nie było koniec emocji, po podsumowaniu punktów na najwszechstronniejszego zawodnika Igrzysk Jakub Śliwa zajął drugie miejsce z 233 punktami na koncie ustępując tylko reprezentantce Zakopanego. W ostatniej klasyfikacji , klasyfikacji szkół najlepsza okazała się drużyna z Zakopanego która zgromadziła największą liczbę punktów po trzech dniach zmagań, nasza 7 osobowa ekipa zajęła wysokie II miejsce.


Pożegnaliśmy V Zimowe Igrzyska w Zakopanem w miłej atmosferze, która towarzyszyła nam na każdym kroku tej imprezy.

Żegnaj Zakopane! Do zobaczenia za rok.

 

W dniu 12 grudnia odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego w halowej piłce nożnej – w ramach Licealiady Młodzieży chłopców (ur. 1998 i młodszych). Zawody odbyły się  w hali sportowej przy ZS nr 1 w Limanowej. Nasi uczniowie dzielnie walczyli reprezentując naszą szkołę .

 

Reprezentacja BS I st. CECH  Limanowa zmierzyła się w 5 zespołowej grupie z reprezentacjami szkół:

 • ZSP   MSZANA DOLNA
 • ZS  TYMBARK
 • I LO LIMANOWA
 • ZS SZCZYRZYC

Nasza drużyna wywalczyła w sumie 4 punkty remisując z ZSP   MSZANA DOLNA  i wygrywając po emocjonującym meczu z ZS SZCZYRZYC, zajmując ostatecznie ex aequo z ZSP   MSZANA DOLNA 7 miejsce.

 

Skład reprezentacji BS I st. CECH  Limanowa: Łazarz Ryszard, Piaskowy Miłosz, Włodarczyk Filip, Pach Tomasz, Smoleń Patryk, Kędroń Marcin, Strug Dominik, Czop Eryk, opiekun : mgr Kamil Zaręba

 

 

Tradycyjnie jak co roku w dniu 11 listopada 2017 r., podczas którego Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości Limanową odwiedził sam marszałek Józef Piłsudski.

 

Uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 10.30 na limanowskim rynku, gdzie licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele lokalnych władz. W uroczystościach wzięły udział również poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz delegacje z wiązankami kwiatów. Po inscenizacji, przemówieniach i apelu poległych, zgromadzeni udali się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów. Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zakończyła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej.

 

W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe Cechu i Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej wraz z delegacjami z kwiatami.

 

 

Dnia 16 października 2017 r. w świetlicy Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP im. Św. Józefa w Limanowej oraz mistrzów szkolących młodocianych pracowników z Zarządem Cechu z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta nauczycieli i pracowników oświaty.

W czasie spotkania nauczycielom, rzemieślnikom szkolącym uczniów i pracownikom szkoły życzenia i podziękowania z okazji ich święta złożyli : Pan Józef Curzydło – Starszy Cechu, Pan Janusz Wojs – Dyrektor Cechu i Pan Jerzy Stochel – Dyrektor Szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone odznaczenia:

 

 • Złoty Medal imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, Panu Jerzemu Stochlowi – Dyrektorowi Szkoły
 • Platynową Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle, Panom:
  Mieczysławowi Biedroniowi,
  Marianowi Matrasowi,
  Krzysztofowi Wyrwie
 • Złotą Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle, Panom :
  Józefowi Golonce,
  Krzysztofowi Marszałkowi,
  Pawłowi Michurze,
  Wilhelmowi Mrożkowi,
  Leszkowi Popiołkowi,
  Zbigniewowi Szubrytowi
 • Srebrną Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle Paniom i Panom : Józefie Leżańskiej,Małgorzacie Matule,
  Grażynie Mrożek,
  Jolancie Nawieśniak,
  Jerzemu Bolisędze,
  Stanisławowi Cichańskiemu,
  Wojciechowi Łojasowi,
  Stanisławowi Oleksemu,
  Antoniemu Porębskiemu,
  Antoniemu Skirlińskiemu,
  Zbigniewowi Śmietanie,
  Mieczysławowi Śmierciakowi,
  Grzegorzowi Zającowi,
  Stanisławowi Zawadzie

Więcej artykułów…