We wtorek 21 marca 2017 r. Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne, w których udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z Limanowej, Tymbarku i Szczyrzyca oraz uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych powiatu limanowskiego.

 

Targi edukacyjne są okazją dla uczniów gimnazjów do zapoznania się z wachlarzem kierunków i zawodów proponowanych przez szkoły ponadgimnazjalne. Wybór szkoły i kierunku dalszego kształcenia nie jest łatwy i wymaga potrzeby zebrania odpowiednich informacji. Dobrym miejscem do zdobycia poszukiwanych informacji są Powiatowe Targi Edukacyjne. Nasza Szkoła wzięła udział ww. targach, gdzie uczniowie klas pierwszych promowali naszą Szkołę wśród gimnazjalistów powiatu limanowskiego.

 

 

Tradycyjnie 18 marca 2017 r. rzemieślnicy i przedsiębiorcy zrzeszeni w limanowskim Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości uroczyście obchodzili święto patrona – Św. Józefa. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa w Limanowej, którą reprezentował poczet sztandarowy Szkoły, dyrektor Szkoły oraz młodzież służby liturgicznej.

 

 

W dniach od 26 lutego do 01 marca 2017 r. w Zakopanem odbyły się IV Zimowe Igrzyska Szkół Izbowych i Cechowych – Zakopane 2017.  Naszą Szkołę w Igrzyskach reprezentowali :

  • Jakub Śliwa,
  • Wojciech Puchała,
  • Ryszard Łabuz,
  • Bartosz Król,
  • Tomasz Pach,
  • Dawid Wiktor,
  • Mirosław Górszczyk,

pod opieka Pana profesora Kamila Zaręby.

 

W zawodach Jakub Śliwa zajął drugie miejsce na najwszechstronniejszego zawodnika IV Zimowych Igrzysk, a drużyna naszej Szkoły zajęła 6 miejsce na 13 zespołów biorących udział w Igrzyskach.